Číst

Vydavatel: Code Creator, s.r.o.

Kategorie: Technické předměty

Rok vydání: 2024

Velikost knihy: 47,18 MB

Poslední aktualizace: 14. 10. 2024

Formát knihy: mKniha

Programování a řízení CNC- EMCO WinNC Heidenhain TNC 640

Autor:
Zdeněk Knap

Učebnice je určena pro studijní a učební obory s výukou programování CNC strojů. Žákům středních odborných škol zakončených výučním listem a středních odborných škol zakončených maturitním vysvědčením. Učebnice navazuje na základní znalosti žáků, kteří absolvovali základy programování CNC strojů. Samotný text učebnice se člení na menší úseky, které jsou doplněny o grafiku, vzorce, schémata, doplňkové otázky, různé ikony usnadňující orientaci v textu. Žák pod vedením učitele postupně prochází jednotlivé kapitoly této knihy a zpracovává připravené úkoly. Postupně tak získává potřebné znalosti v oblasti programování CNC strojů. Manuál dodaný výrobcem ke stroji je detailně zpracován, z tohoto důvodu je velmi obsáhlý. V této práci proto byly vybrány pouze nejčastěji používané příkazy, které se užívají při obsluze stroje a následném. Ani nejlepší učebnice nenahradí praxi na stroji. V simulátoru se člověk seznámí s chováním řídícího systému, ale je potřeba si to vyzkoušet i na reálném stroji. Většina učitelů v odborném výcviku po nějakém čase přistoupí k vlastnímu zpracovávání učebních materiálů, pomůcek, grafických materiálů, až po tvorbu učebních textů. Každá škola má kvůli ŠVP jiné studijní požadavky, což je další důvod, proč si každý učitel OV dělá výukovou podporu sám. Podle samotných žáků na dnešním trhu není dostatek odborné technické literatury zaměřené na tematiku programování CNC strojů.

Knihu najdete v aplikaci, která je ke stažení zdarma.